MC88915FN70R2
NXP USA Inc.
Produkt-Nr.:
MC88915FN70R2
Hersteller:
NXP USA Inc.
Paket:
28-PLCC (11.51x11.51)
Beschreibung:
IC CLOCK DRIVER 28PLCC
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Ratio - Input:Output 3:8
Differential - Input:Output No/No
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 28-PLCC (11.51x11.51)
PLL Yes
Series -
Input TTL
Type Clock Driver, Fanout Distribution, Multiplexer
Package / Case 28-LCC (J-Lead)
Voltage - Supply 4.75V ~ 5.25V
Output CMOS, TTL
Mfr NXP USA Inc.
Divider/Multiplier Yes/Yes
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Frequency - Max 70MHz