MCA12060C1001FP500
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
MCA12060C1001FP500
Paket:
1206
Beschreibung:
RES 1K OHM 1% 1/4W 1206
Auf Lager : 20296
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings -
Resistance 1 kOhms
Series MCA - Professional
Power (Watts) 0.25W, 1/4W