MCA12060F4990CP500
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
MCA12060F4990CP500
Beschreibung:
RES 499 OHM 0.25% 1/4W 1206
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.25%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings -
Resistance 499 Ohms
Series MCA - Precision
Power (Watts) 0.25W, 1/4W