Zuhause / Ceramic Capacitors / MCASE32NSB7106MTNB2J
minImg
MCASE32NSB7106MTNB2J
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
MCASE32NSB7106MTNB2J
Beschreibung:
CAP CER 10UF 16V X7R 1210
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series MCAS
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.083" (2.10mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 10 µF