Zuhause / Ceramic Capacitors / MCASH32MSB7225KPNA01
minImg
MCASH32MSB7225KPNA01
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
MCASH32MSB7225KPNA01
Hersteller:
Taiyo Yuden
Beschreibung:
CAP CER 2.2UF 100V X7R 1210
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series MCAS
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 2.2 µF