Zuhause / Ceramic Capacitors / MCASJ31LAB7106MTNA01
minImg
MCASJ31LAB7106MTNA01
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
MCASJ31LAB7106MTNA01
Hersteller:
Taiyo Yuden
Beschreibung:
CAP CER 10UF 6.3V X7R 1206
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series MCAS
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 10 µF