Zuhause / Ceramic Capacitors / MCASQ45MSB7334MTNA01
minImg
MCASQ45MSB7334MTNA01
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
MCASQ45MSB7334MTNA01
Beschreibung:
CAP CER 0.33UF 250V X7R 1812
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient X7R
Series MCAS
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 0.33 µF