Zuhause / Ceramic Capacitors / MCASU063SCG4R1CFNA01
minImg
MCASU063SCG4R1CFNA01
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
MCASU063SCG4R1CFNA01
Hersteller:
Taiyo Yuden
Beschreibung:
CAP CER 4.1PF 50V C0G/NP0 0201
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series MCAS
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 4.1 pF