MCB10JB800R
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
MCB10JB800R
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 800 OHM 5% 10W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 1.890" L x 0.374" W (48.00mm x 9.50mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 800 Ohms
Series MCB
Power (Watts) 10W