MCF5282CVM80J
NXP USA Inc.
Produkt-Nr.:
MCF5282CVM80J
Paket:
256-MAPBGA (17x17)
Beschreibung:
IC MCU 32B 512KB FLASH 256MAPBGA
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor Coldfire V2
Speed 80MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 64K x 8
Number of I/O 150
Peripherals DMA, LVD, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 256-MAPBGA (17x17)
Oscillator Type External
EEPROM Size -
Series MCF528x
Package / Case 256-LBGA
Core Size 32-Bit Single-Core
Mfr NXP USA Inc.
Connectivity CANbus, EBI/EMI, Ethernet, I²C, SPI, UART/USART
Program Memory Size 512KB (512K x 8)
Data Converters A/D 8x10b
Package Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.7V ~ 3.6V