MCF5373LCVM240J
NXP USA Inc.
Produkt-Nr.:
MCF5373LCVM240J
Paket:
196-LBGA (15x15)
Beschreibung:
IC MCU 32BIT ROMLESS 196MAPBGA
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor Coldfire V3
Speed 240MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type ROMless
RAM Size 32K x 8
Number of I/O 62
Peripherals DMA, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 196-LBGA (15x15)
Oscillator Type External
EEPROM Size -
Series MCF537x
Package / Case 196-LBGA
Core Size 32-Bit Single-Core
Mfr NXP USA Inc.
Connectivity EBI/EMI, Ethernet, I²C, SPI, SSI, UART/USART, USB, USB OTG
Program Memory Size -
Data Converters -
Package Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.4V ~ 3.6V