MCF54453VP266
NXP USA Inc.
Produkt-Nr.:
MCF54453VP266
Hersteller:
NXP USA Inc.
Paket:
360-BGA (23x23)
Beschreibung:
IC MCU 32BIT ROMLESS 360BGA
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor Coldfire V4
Speed 266MHz
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Program Memory Type ROMless
RAM Size 32K x 8
Number of I/O 132
Peripherals DMA, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 360-BGA (23x23)
Oscillator Type External, Internal
EEPROM Size -
Series MCF5445x
Package / Case 360-BBGA
Core Size 32-Bit Single-Core
Mfr NXP USA Inc.
Connectivity I²C, SPI, SSI, UART/USART, USB OTG
Program Memory Size -
Data Converters -
Package Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.35V ~ 3.6V