MCH185A1R2CK
Rohm Semiconductor
Produkt-Nr.:
MCH185A1R2CK
Hersteller:
Rohm Semiconductor
Beschreibung:
CAP CER 1.2PF 50V C0G/NP0 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Obsolete
Ratings -
Series -
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr Rohm Semiconductor
Capacitance 1.2 pF