Zuhause / Ceramic Capacitors / MCJCT32MAB7475MPPA01
minImg
MCJCT32MAB7475MPPA01
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
MCJCT32MAB7475MPPA01
Hersteller:
Taiyo Yuden
Beschreibung:
CAP CER 4.7UF 25V X7R 1210
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series MCJC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 4.7 µF