MCL1608SR10MT
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Produkt-Nr.:
MCL1608SR10MT
Paket:
0603
Beschreibung:
FIXED IND 100NH 700MA 140MOHM SM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 700 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
DC Resistance (DCR) 140mOhm
Inductance 100 nH
Series MCL
Type Multilayer
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 240MHz