MCP4252-502E/MF
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
MCP4252-502E/MF
Paket:
10-DFN (3x3)
Beschreibung:
IC DGTL POT 5KOHM 257TAP 10DFN
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Configuration Rheostat
Temperature Coefficient (Typ) 150ppm/°C
Tolerance ±20%
Number of Taps 257
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Memory Type Volatile
Supplier Device Package 10-DFN (3x3)
Series -
Package / Case 10-VFDFN Exposed Pad
Voltage - Supply 1.8V ~ 5.5V