MCR10EZHJ303
Rohm Semiconductor
Produkt-Nr.:
MCR10EZHJ303
Beschreibung:
RES SMD 30K OHM 5% 1/8W 0805
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package 0805
Resistance 30 kOhms
Series MCR
Power (Watts) 0.125W, 1/8W