MCR18ERTF5492
Rohm Semiconductor
Produkt-Nr.:
MCR18ERTF5492
Beschreibung:
RES SMD 54.9K OHM 1% 1/4W 1206
Auf Lager : 4501
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package 1206
Resistance 54.9 kOhms
Series MCR
Power (Watts) 0.25W, 1/4W