MCS04020D1331BE100
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
MCS04020D1331BE100
Beschreibung:
RES 1.33K OHM 0.1% 1/16W 0402
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.015" (0.37mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Ratings -
Resistance 1.33 kOhms
Series MCS - Precision
Power (Watts) 0.063W, 1/16W