MCT06030C1102DP500
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
MCT06030C1102DP500
Paket:
0603
Beschreibung:
RES 11K OHM 0.5% 1/10W 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
Resistance 11 kOhms
Series MCT - Professional
Power (Watts) 0.1W, 1/10W