MCT06030C4641FP500
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
MCT06030C4641FP500
Beschreibung:
RES 4.64K OHM 1% 1/10W 0603
Auf Lager : 316405
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
Resistance 4.64 kOhms
Series MCT - Professional
Power (Watts) 0.1W, 1/10W