MCT06030D9101BP100
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
MCT06030D9101BP100
Beschreibung:
RES 9.1K OHM 0.1% 1/10W 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Ratings -
Resistance 9.1 kOhms
Series MCT - Precision
Power (Watts) 0.1W, 1/10W