MCU08050C1213DP500
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
MCU08050C1213DP500
Paket:
0805
Beschreibung:
RES 121K OHM 0.5% 1/8W 0805
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
Resistance 121 kOhms
Series MCU - Professional
Power (Watts) 0.125W, 1/8W