MCW0406MD1871BP100
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
MCW0406MD1871BP100
Paket:
0406
Beschreibung:
RES SMD 1.87K OHM 1/4W 0604 WIDE
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.063" W (1.00mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0406
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.87 kOhms
Series MCW AT - Precision
Power (Watts) 0.25W, 1/4W