MD-40PL100
CUI Devices
Produkt-Nr.:
MD-40PL100
Hersteller:
CUI Devices
Beschreibung:
CONN RCPT FMALE MINI DIN 4P WIRE
Auf Lager : 1128
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Cable Opening -
Backshell Material, Plating -
Insert Material -
Ingress Protection -
Voltage Rating 100VAC, 12VDC
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 1A, 2A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Shell Finish -
Shell Size - Insert Mini DIN
Mfr CUI Devices
Contact Material Phosphor Bronze
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features Ground
Contact Finish - Mating Tin
Primary Material Plastic
Operating Temperature -40°C ~ 85°C