MDCD270P280M500A40
Vicor Corporation
Produkt-Nr.:
MDCD270P280M500A40
Hersteller:
Vicor Corporation
Beschreibung:
EVAL BRD FOR MDCM270P280M500A40
Auf Lager : 2
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Main Purpose DC/DC, Step Down
Current - Output 17.86A
Product Status Active
Power - Output 500 W
Series VI Chip® DCM®
Regulator Topology Buck
Frequency - Switching -
Supplied Contents Board(s)
Voltage - Output 28V
Board Type Fully Populated
Outputs and Type 1, Isolated
Mfr Vicor Corporation
Utilized IC / Part MDCM270P280M500A40
Package Box
Voltage - Input 160V ~ 420V