Zuhause / Fixed Inductors / MDH6045C-101MA=P3
minImg
MDH6045C-101MA=P3
Murata Electronics
Produkt-Nr.:
MDH6045C-101MA=P3
Hersteller:
Murata Electronics
Beschreibung:
FIXED IND 100UH 640MA 340MOHM SM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) 600mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 640 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.248" L x 0.236" W (6.30mm x 6.00mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 340mOhm
Inductance 100 µH