Zuhause / Fixed Inductors / MDH6045C-680MA=P3
minImg
MDH6045C-680MA=P3
Murata Electronics
Produkt-Nr.:
MDH6045C-680MA=P3
Beschreibung:
FIXED IND 68UH 800MA 220MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) 720mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 800 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.248" L x 0.236" W (6.30mm x 6.00mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 220mOhm
Inductance 68 µH