ME1014010201031
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
ME1014010201031
Hersteller:
Amphenol ICC (FCI)
Beschreibung:
CONN EDGE DUAL FML 140POS 0.024
Auf Lager : 426
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Number of Rows 2
Number of Positions 140
Color Black
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Read Out Dual
Contact Finish Gold
Flange Feature -
Contact Type Cantilever
Termination Solder
Gender Female
Mounting Type Surface Mount, Right Angle
Product Status Active
Card Thickness 0.062" (1.57mm)
Number of Positions/Bay/Row 28; 14; 28
Series Mini Cool Edge 0.60mm
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.024" (0.60mm)