ME30A4803C01
SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Produkt-Nr.:
ME30A4803C01
Beschreibung:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 48V 30W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -20°C ~ 50°C
Polarization Positive Center
Input Type Fixed Blade
Applications Medical
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency CE
Input Connector NEMA 1-15P
Size / Dimension 3.78" L x 2.17" W x 1.32" H (96.0mm x 55.0mm x 33.6mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 630mA
Series ME30 (30W)
Power (Watts) 30 W
No Load Power Consumption 100mW (Max)
Region Utilized North America
Cord Length 4.7' (1.45m)
Efficiency Level VI
Voltage - Output 48V
Mfr SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC