ME90A1223F02
SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Produkt-Nr.:
ME90A1223F02
Beschreibung:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 90W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -20°C ~ 50°C
Polarization -
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications Medical
Form Desktop (Class I)
Output Connector DIN, 8 Pin
Approval Agency CE
Input Connector IEC 320-C14
Size / Dimension 5.91" L x 2.58" W x 1.34" H (150.0mm x 65.5mm x 34.0mm)
Product Status Active
Weight 1.323 lb (600.0 g)
Current - Output (Max) 7.5A
Series ME90 (90W)
Power (Watts) 90 W
No Load Power Consumption 210mW (Max)
Region Utilized International
Cord Length 45.3" (1.15m)
Efficiency Level VI
Voltage - Output 12V
Mfr SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Package Box
Voltage - Input 100 ~ 240 VAC