MEKK2016T1R0M
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
MEKK2016T1R0M
Hersteller:
Taiyo Yuden
Paket:
0806 (2016 Metric)
Beschreibung:
FIXED IND 1UH 3.1A 60 MOHM SMD
Auf Lager : 5331
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 3.6A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package 0806 (2016 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 60mOhm Max
Inductance 1 µH