MEM1608D401RT001
TDK Corporation
Produkt-Nr.:
MEM1608D401RT001
Hersteller:
TDK Corporation
Beschreibung:
FILTER LC(T) 400MHZ SMD
Auf Lager : 3576
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Attenuation Value -
Filter Order 2nd
Applications Data Lines for Mobile Devices
Center / Cutoff Frequency 400MHz (Cutoff)
Values -
Voltage - Rated 6.3V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
ESD Protection No
Series MEM
Type Low Pass
Package / Case 0603 (1608 Metric), 3 PC Pad
Number of Channels 1
Technology LC (T-Type)
Mfr TDK Corporation
Height 0.028" (0.70mm)
Package Tape & Reel (TR)
Resistance - Channel (Ohms) -
Current 200 mA