MENB1030A2412C01
SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Produkt-Nr.:
MENB1030A2412C01
Beschreibung:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 32W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -20°C ~ 40°C
Polarization -
Input Type Fixed Blade
Applications Medical
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector DIN, 5 Pin
Approval Agency CE, cURus
Input Connector NEMA 1-15P
Size / Dimension 3.76" L x 2.13" W x 1.22" H (95.5mm x 54.0mm x 31.0mm)
Product Status Obsolete
Weight 0.441 lb (200.03 g)
Current - Output (Max) 1.33A
Series MENB1030 (30W)
Power (Watts) 32 W
No Load Power Consumption 100mW (Max)
Region Utilized North America
Cord Length 59" (1.50m)
Efficiency Level V
Voltage - Output 24V
Mfr SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Package Bulk
Voltage - Input 100 ~ 240 VAC