MENB1040A1803N01
SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Produkt-Nr.:
MENB1040A1803N01
Beschreibung:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 40W
Benutzer handbuch
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications Medical
Form Desktop (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency CE, cURus
Input Connector IEC 320-C8
Size / Dimension 3.98" L x 2.40" W x 1.34" H (101.0mm x 61.0mm x 34.0mm)
Product Status Obsolete
Weight 0.551 lb (249.93 g)
Current - Output (Max) 2.2A
Series MENB1040 (40W)
Power (Watts) 40 W
No Load Power Consumption 300mW (Max)
Region Utilized International
Cord Length 59" (1.50m)
Efficiency Level V
Voltage - Output 18V
Mfr SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Package Box
Voltage - Input 100 ~ 240 VAC