MENB1060A1202N01
SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Produkt-Nr.:
MENB1060A1202N01
Beschreibung:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 60W
Benutzer handbuch
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Form Desktop (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency CE, cURus
Input Connector IEC 320-C8
Size / Dimension 4.25" L x 2.67" W x 1.28" H (108.0mm x 67.7mm x 32.5mm)
Product Status Obsolete
Weight 0.882 lb (400.07 g)
Current - Output (Max) 5A
Series MENB1060 (60W)
Power (Watts) 60 W
No Load Power Consumption 500mW (Max)
Region Utilized International
Cord Length 59" (1.50m)
Efficiency Level V
Voltage - Output 12V
Mfr SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Package Bulk
Voltage - Input 100 ~ 240 VAC