MENT1220A1551F01
SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Produkt-Nr.:
MENT1220A1551F01
Beschreibung:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 195W
Benutzer handbuch
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization -
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial), Medical
Form Desktop (Class I)
Output Connector Rectangular, 6 Position
Approval Agency CE, cURus, DEMKO
Input Connector IEC 320-C14
Size / Dimension 8.43" L x 4.25" W x 1.85" H (214.0mm x 108.0mm x 47.0mm)
Product Status Obsolete
Weight 2.6 lbs (1.2 kg)
Current - Output (Max) 13A
Series MENT1220 (220W)
Power (Watts) 195 W
No Load Power Consumption 500mW (Max)
Region Utilized International
Cord Length 39.4" (1.00m)
Efficiency Level V
Voltage - Output 15V
Mfr SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Package Bulk
Voltage - Input 100 ~ 240 VAC