MEPG500-2248
Bel Power Solutions
Produkt-Nr.:
MEPG500-2248
Beschreibung:
POWERSUPPLY
Product Status Active
Efficiency 94%
Mfr Bel Power Solutions
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 48V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.00" L x 3.00" W x 1.58" H (127.0mm x 76.2mm x 40.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 10.41 A
Series MEPG500 (500W)
Power (Watts) 300W (500W Forced Air)