MEX104K310V10B
Meritek
Produkt-Nr.:
MEX104K310V10B
Hersteller:
Meritek
Beschreibung:
CAP FILM 0.10UF 10% 310VAC RAD
Auf Lager : 1000
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 100
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI Suppression
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.512" L x 0.236" W (13.00mm x 6.00mm)
Product Status Active
Ratings X2
Series -
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 310V
Mfr Meritek
Capacitance 0.01 µF