MF-R075/90-2
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
MF-R075/90-2
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
PTC RESET FUSE 90V 750MA RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 90V
Current - Hold (Ih) (Max) 750 mA
Height - Seated (Max) 0.630" (16.00mm)
Approval Agency cURus, TUV
Lead Spacing 0.201" (5.10mm)
Current - Max 10 A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.409" Dia x 0.122" T (10.40mm x 3.10mm)
Product Status Obsolete
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 1.65 Ohms
Ratings -
Series Multifuse®, MF-R/90
Type Polymeric
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Resistance - Initial (Ri) (Min) 370 mOhms
Mfr Bourns Inc.
Current - Trip (It) 1.5 A