MF-R300-AP
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
MF-R300-AP
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
PTC RESET FUSE 30V 3A RADIAL
Auf Lager : 1973
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 30V
Current - Hold (Ih) (Max) 3 A
Height - Seated (Max) 0.720" (18.30mm)
Approval Agency cURus, TUV
Lead Spacing 0.201" (5.10mm)
Current - Max 40 A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.472" L x 0.118" W (12.00mm x 3.00mm)
Product Status Active
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 80 mOhms
Ratings -
Series Multifuse®, MF-R
Type Polymeric
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Resistance - Initial (Ri) (Min) 20 mOhms
Mfr Bourns Inc.
Current - Trip (It) 6 A