MF-RM025/240-0
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
MF-RM025/240-0
Beschreibung:
PTC RESET FUSE 240V 250MA RADIAL
Auf Lager : 2973
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Voltage - Max 240V (265V Int)
Current - Hold (Ih) (Max) 250 mA
Height - Seated (Max) 0.787" (20.00mm)
Approval Agency cURus, TUV
Lead Spacing 0.114" (2.90mm)
Current - Max 3.5 A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" L x 0.150" W (10.00mm x 3.80mm)
Product Status Active
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 3.8 Ohms
Ratings -
Series Multifuse®, MF-RM
Thickness (Max) -
Resistance - Initial (Ri) (Min) 1.3 Ohms
Mfr Bourns Inc.
Current - Trip (It) 560 mA