MF-RX185/72-AP
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
MF-RX185/72-AP
Beschreibung:
PTC RESET FUSE 72V 1.85A RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 72V
Current - Hold (Ih) (Max) 1.85 A
Height - Seated (Max) 0.902" (22.90mm)
Approval Agency cURus, TUV
Lead Spacing 0.201" (5.10mm)
Current - Max 40 A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.701" L x 0.122" W (17.80mm x 3.10mm)
Product Status Active
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 190 mOhms
Ratings -
Series Multifuse®, MF-RX/72
Thickness (Max) -
Resistance - Initial (Ri) (Min) 80 mOhms
Mfr Bourns Inc.
Current - Trip (It) 3.7 A