MF0204FRE52-2K7
YAGEO
Produkt-Nr.:
MF0204FRE52-2K7
Beschreibung:
RES 2.7K OHM 1% 0.4W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 2.7 kOhms
Series MF0
Power (Watts) 0.4W