MF1/4W5K1FT
Lumimax Optoelectronic Technology
Produkt-Nr.:
MF1/4W5K1FT
Beschreibung:
RES 5.1K OHM 1% 1/4W AXIAL
Auf Lager : 500
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.091" Dia x 0.248" L (2.30mm x 6.30mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 5.1 kOhms
Series MF
Power (Watts) 0.25W, 1/4W