MFR50SDRE52-2K41
YAGEO
Produkt-Nr.:
MFR50SDRE52-2K41
Beschreibung:
RES 2.41K OHM 0.5% 1/2W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 2.41 kOhms
Series MFR
Power (Watts) 0.5W, 1/2W