Zuhause / Fuses / MFU0805FF02000P100
minImg
MFU0805FF02000P100
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
MFU0805FF02000P100
Beschreibung:
FUSE BOARD MOUNT 2A 32VDC 0805
Auf Lager : 60616
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.0101
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.067 Ohms
Color -
Approval Agency UL
Current Rating (Amps) 2 A
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W x 0.018" H (2.00mm x 1.25mm x 0.45mm)
Product Status Active
Series MFU
Voltage Rating - DC 32 V