MG14JT2M70
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
MG14JT2M70
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 2.7M OHM 5% 1/4W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.091" Dia x 0.248" L (2.30mm x 6.30mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 2.7 MOhms
Series MG
Power (Watts) 0.25W, 1/4W