MGDTK10HCE
Gaia Converter
Produkt-Nr.:
MGDTK10HCE
DC DC CONVERTER
Auf Lager : 14
Benutzer handbuch
Voltage - Input (Max) 36V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 1A, 200mA, 200mA
Voltage - Input (Min) 9V
Package / Case 8-DIP Module, 6 Leads
Efficiency 80%
Mfr Gaia Converter
Features Remote On/Off
Operating Temperature -40°C ~ 95°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 12V
Voltage - Output 3 -12V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Approval Agency -
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.57" L x 1.02" W x 0.32" H (40.0mm x 26.0mm x 8.2mm)
Number of Outputs 3
Control Features -
Series MGDK10 (10W)
Power (Watts) 10 W