MGDTK25OCE
Gaia Converter
Produkt-Nr.:
MGDTK25OCE
DC DC CONVERTER
Auf Lager : 2
Benutzer handbuch
Voltage - Input (Max) 40V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 2.5A, 500mA, 500mA
Voltage - Input (Min) 16V
Package / Case 8-DIP Module
Efficiency 87%
Mfr Gaia Converter
Features Remote On/Off
Operating Temperature -40°C ~ 95°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 12V
Voltage - Output 3 -12V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Approval Agency -
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 2.00" W x 0.50" H (50.8mm x 50.8mm x 12.7mm)
Number of Outputs 3
Control Features -
Series MGDK25 (25W)
Power (Watts) 25 W